های cherubic آموزش شهروندخبرنگار شهروند خبرنگار

های cherubic: آموزش شهروندخبرنگار شهروند خبرنگار شهروند خبرنگار درگیری شدید شمشیرزن قهوه منزل بابل سلاح سرد

گت بلاگز وب‌گردی علائم هشدار دهنده + این سرطان 263درصد رشد جهانی داشته است

بنابر گزارش آخرین آمار مرکز تحقیقات سرطان، از هر دو نفر یک نفر در انگلستان به این سرطان مرسوم مبتلا هستند.

علائم هشدار دهنده + این سرطان 263درصد رشد جهانی داشته است

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، در حال حاضر مرسوم ترین سرطان ها در دنیا سرطان پستان، پروستات و ریه آشنا شده است هست. ولی تحقیقات تازه کلینیک مایو نشان می دهد دو نوع از سرطان پوست در دنیا به شدت رو به زیاد کردن هست.

عبارات مهم : صورتی
نتایج اخیر اعلام کرد حدود 263 درصد سرطان کارسینوم سلول سنگفرشی و 145 درصد سرطان کارسینوم سلول بازال در دنیا زیاد کردن چشمگیری داشته هست.

کارسینوم سلول سنگفرشی، این سرطان زیاد گرایش به پوست هایی دارد که به مدت طولانی در معرض آفتاب شدید قرار می گیرند. این سرطان اغلب در قسمت هایی از بدن دیده می شود که زیاد در معرض نور خورشید هستند مانند صورت و گردن و پشت دست.

در زنان حتی ممکن است در پایین پاها هم دیده شود. کسانی که از تخت های برنزه کننده استفاده می کنند درصد ابتلای بیشتری جهت دچارشدن به این نوع سرطان دارند. این سرطان ممکن است دیگر بخش های بدن را هم درگیر کند ولی با تشخیص فوری، این بیماری درمان پذیر هست.

کارسینوم سلول بازال، این سرطان رشد آهسته سرطان پوست هست. این نوع از سرطان پوست، مرسوم ترین شکل سرطان در دنیا هست. زیاد سرطان های پوست، سرطان سلول بازال هستند. سلول های سرطان پوست بازال در افراد بالای ۴۰ سال مرسوم تر است با این حال، در افراد جوان نیز دیده می شود.

زنان 30 تا 49 سال بیشترین آمار مبتلایان را به خود تخصیص داده شده است داده اند. عواملی از جمله قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رنگ پوست، کک و مک و سابقه خانوادگی درصد مبتلا شدن به این سرطان را زیاد کردن می دهد.

5 نشانه مرسوم و هشدار دهنده این سرطان :

1.توده صورتی که مثل مروارید است

در نوع کارسینوم سلول بازال نقاطی برجسته و اغلب براق و براق در سطح پوست پدید می آید. البته بعضی به علت رنگدانه های ملانین به جای براق، تیره(قهوه ای و سیاه) به نظر می رسند. این توده های صورتی زیاد در نواحی سینه، کمر، بازوها، پاها و پوست سر ایجاد می شوند. این توده به آرامی بزرگ شده است و به یک زخم بدون درد ولی با خونریزی ایجاد می شود.

2. توده صورتی با سطح زبر و پوسته و پوسته شده است

کارسینوم سلول سنگفرشی، به عنوان یک توده صورتی با سطحی زبر و خشن روی پوست پدید می آید. این توده با لمس به آسانی خونریزی می کند و یک زخم عمیق را روی پوست به جای می گذارد.

3. زخمی که اصلاح پیدا نمی کند

لکه ها و زخم های متعددی روی بدنتان پدید می آید. ولی اگر این زخم ها بیش از 4 هفته اصلاح پیدا نکند، بسیار جدی و خطرناک تلقی می شود و نیاز به معاینه متخصص دارد. هر زخمی که درد، خارش، دلمه و خونریزی بیش از 4 هفته داشته باشد علامت هشدار دهنده ای را محسوب می شود.

4. شکل گیری تکه های قرمز بر روی پوست شما

این تکه های قرمز می توانند با خارش همراه باشند. این نوع از ضایعات پوستی به ندرت سرطانی هستند ولی بعضی از مبتلایان به سرطان پوست در ابتدا درگیر این تکه های قرمز در سطح پوست خود بودند.

5. خط و خال تازه بر روی پوست یا عوض کردن روی خال هایی که قبلا داشته اید

اولین نشانه ملانوم(تومور بدخیم پوستی) را می توان خط و خال های جدیدی که روی پوست پدید می آید عنوان کرد. همچنین خال های پوستی تان ناگهان عوض کردن طاهر می دهند. به عبارتی اگر خال ها بزرگتر شدند و عوض کردن ظاهر دادند و البته اگر این تغییرات با خونریزی، درد و خارش همراه بود احتمالا درگیر سرطان پوست شده است اید.

منبع:جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صورتی | خونریزی | سرطان پوست | سرطان پوست | سرطان پستان | برنزه کردن | سرطان | سرطان پوست

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog