های cherubic آموزش شهروندخبرنگار شهروند خبرنگار

های cherubic: آموزش شهروندخبرنگار شهروند خبرنگار شهروند خبرنگار درگیری شدید شمشیرزن قهوه منزل بابل سلاح سرد

گت بلاگز افغانستان وزارت شهرسازی و مسکن افغانستان ظرفیت‌های پیشگیری از وقوع حوادث طبیعی را دارد

وزیر مسکن و شهر سازی می گوید: به زودی مردم شاهد اجرای برنامه های مجتمع رهایشی در تمام افغانستان خواهند بود.

وزارت شهرسازی و مسکن افغانستان ظرفیت‌های پیشگیری از وقوع حوادث طبیعی را دارد

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، سید منصور نادری؛ وزیر شهرسازی و مسکن، از بروز حوادث طبیعی غیر مترقبه در کشور ابراز نگرانی کرده، گفت: جغرافیای افغانستان، آسیب پذیری زیادی از این ناحیه دارد و در طول تاریخ مردم از این رهگذر ضررهای جبران ناپذیر جانی و مالی زیادی را دیده اند.

وزیر شهرسازی و مسکن در ادامه تاکید کرد که این وزارت رهبری بخش شهری را به عهده دارد و می تواند از تکنولوژی هایی که به دسترس واقع شده است است به خصوص در قسمت ساختمان های رهایشی از سیستم هایی که آسیب پذیری کمتری دارد، استفاده کند.

او در گفتگو با آوا، از نهادهای متفاوت همسو و ذیربط مانند دانشگاه ها و وزارتخانه های متفاوت نیز خواست که با وزارت شهرسازی و مسکن در جهت جلوگیری از حوادث طبیعی همکاری کنند.

به گفته نادری، متاسفانه ساختمانهایی که در افغانستان ساخته شده است است اکثرا غیرمعیاری هست، ولی دقیق معلوم نیست که چقدر ساختمان های معیاری و غیر معیاری در حال حاضر وجود دارد.

وزارت شهرسازی و مسکن افغانستان ظرفیت‌های پیشگیری از وقوع حوادث طبیعی را دارد

او، همچنان اظهار داشت: امروز وزارت شهرسازی و مسکن دارای ظرفیتهای خوبی جهت پیشگیری از وقوع حوادث طبیعی می باشد.

او تاکید کرد که بعد از این به هیچ ساختمان جواز کار داده نخواهد شد مگر اینکه به صورت استندرد و معیاری ساخته شود.

وی همچنان گفت: وزارت شهر سازی و مسکن در طول یکسال کارها جدی را در خصوص معیاری سازی ساختمان ها روی دست گرفته است و هر روز با بلند رفتن ظرفیت ها نظارت در مرکز و ولایات زیاد می شود.

او یکبار دیگر تاکید کرد که تمام جواز ساختمانی مربوط به وزارت شهرسازی و مسکن است و به زودی مردم شاهد اجرای برنامه های مجتمع رهایشی در تمام افغانستان خواهند بود.

وزیر مسکن و شهر سازی می گوید: به زودی مردم شاهد اجرای برنامه های مجتمع رهایشی در تمام افغانستان خواهند بود.

به گفته او، بعد از آنکه نام وزارت شهرسازی به وزارت شهرسازی و مسکن عوض کردن پیدا کرد معینیت مسکن ایجاد شده است است و بعد از این در خصوص مسکن نیز توجه مورد نیاز صورت خواهد گرفت.

به گفته او، یکی از اولویت های وزارت شهرسازی و مسکن این است که چطور بتوانیم نیازمندی های شهروندان به خصوص جوانان را از نگاه مسکن بر آورده بسازیم و چگونه منزل های مطابق با اقتصاد مردم را آماده کنیم.

سخنان وزیر شهرسازی در حالی ابراز می شود که طی پانزده سال گذشته صد ها ساختمان غیر معیاری در مرکز و ولایات ساخته شده است و هیچ نظارتی وجود نداشته است و این وزارت جهت تطبیق پلان های خود با پرسشها زیادی روبرو خواهد بود.

انتهای پیام/

برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

وزارت شهرسازی و مسکن افغانستان ظرفیت‌های پیشگیری از وقوع حوادث طبیعی را دارد

واژه های کلیدی: حوادث | طبیعی | ساختمان | شهرسازی | افغانستان | افغانستان | وزیر مسکن و شهرسازی | سید منصور نادری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog